warsztaty

Ogród balsamiczny online – część pierwsza

warsztaty artystyczne online dla farmaceutek i farmaceutów z Agatą Szymanek (spotkanie pierwsze)

25 XI 2020, godz. 17.00-19.00

Praca w aptece wiąże się z dużą odpowiedzialnością. To też codzienne zmaganie się z wieloma pacjentami oraz wyczerpujące nocne dyżury. Jest to temat, o którym warto opowiedzieć. Zwłaszcza w czasie pandemii, która, być może w obiegowej opinii, jest uważana za opłacalną dla pracowników aptek.

Celem warsztatów artystycznych online dla farmaceutek i farmaceutów jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na warunki pracy w aptekach. Warsztaty w dużej części będą oparte na wspólnych rozmowach i dzieleniu się doświadczeniami. Punktem wyjścia staną się zielniki i ulubione rośliny lecznicze oraz powrót do opowieści i anegdot z czasów studiów farmaceutycznych. Uczestniczki i uczestnicy zostaną zaproszeni do krótkich wywiadów, a fragmenty ich wypowiedzi wejdą w skład darmowej publikacji, dystrybuowanej podczas wystawy „Farmaceutka”. Wypracują także wspólnie element (plakat, rysunek, obiekt, inne dzieło sztuki), który pozwoli zwrócić uwagę na sytuację osób zatrudnionych w aptekach. Warsztaty mają być również formą wsparcia, które może przyczynić się do zaczerpnięcia nowych, kreatywnych sił. W warsztatach artystycznych online mogą uczestniczyć farmaceutki i farmaceuci w każdym wieku, mieszkanki i mieszkańcy województwa śląskiego.

Warsztaty są częścią projektu „Farmaceutka” prowadzonego przez artystkę Agatę Szymanek. Projekt jest realizowany w ramach Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury 2020.

 

prowadzi: Agata Szymanek – urodzona w 1990 roku, mieszka i pracuje w Mysłowicach. Studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie uzyskała stopień doktorski. Jej podstawowym medium jest malarstwo, które traktuje jako formę refleksji nad ogromem zjawisk i bodźców kształtujących relacje człowieka z resztą świata ożywionego. Najważniejsze jest dla niej pobudzanie wrażliwości społecznej, nauka odczuwania i rozumienia natury. Inspiracji szuka w starych albumach przyrodniczych i geograficznych. Kolaże, będące projektem pracy artystycznej, scala z napotkanych fragmentów/resztek. Ostatecznie projekty przenosi na płótna w dużym formacie. Jest autorką publikacji „Ćwiczenia duchowe” wydanej przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach w 2020 roku. Swoje prace prezentowała w instytucjach i galeriach takich jak: Hornsey Town Hall Arts Centre (Londyn), BWA Awangarda (Wrocław), Galeria Bielska BWA (Bielsko–Biała), Rondo Sztuki (Katowice), Christmas Steps Gallery (Bristol), Kolonia Artystów (Gdańsk), Muzeum Śląskie (Katowice), DUMBO Arts Festival (Nowy Jork).

 

więcej o warsztatach artystycznych online dla farmaceutek i farmaceutów „Ogród balsamiczny” (spotkanie drugie)

 


prowadzi: Agata Szymanek
spotkanie online na platformie Zoom
(link do spotkania zostanie przesłany mailem na 15 minut przed rozpoczęciem warsztatów)
uwaga!
Osoby, które nie korzystały z programu Zoom, dostaną odpowiednie wparcie i pomoc.
W warsztatach mogą uczestniczyć osoby, które będą brały udział w warsztatach po raz pierwszy jak i te, które brały udział we wcześniejszym spotkaniu.
zapisy:
Agata Szymanek, e–mail: donarossa@gmail.com
dostęp bezpłatny

  • Ogród balsamiczny online – część pierwsza