Nowe miasto. Nowe widzenie

Papier, zdjęcia, nożyce. Tworzymy kolaż

warsztaty plastyczne dla najmłodszych

10 I 2022, godz. 9.00-10.30

Punktem wyjścia będą archiwalne fotografie z kolekcji Muzeum Miejskiego w Tychach. Posłużą do stworzenia rysunków i kolaży, którymi zamienimy czarno–białą rzeczywistość w kolorowe królestwo dzieci.

Nauczymy się, czym jest kolaż i spróbujemy własnych sił w tej dziedzinie. Wykorzystamy wiele różnych technik plastycznych.

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 7–9 lat (klasy I–III) otworzą najmłodszym drogę do udziału w projekcie „Nowe miasto. Nowe widzenie” realizowanym przez Muzeum Miejskie w Tychach i Szkołę Filmową im K. Kieślowskiego w Katowicach. Prace powstałe podczas warsztatów posłużą Annie Ryń do stworzenia własnych kolaży. W ten sposób najmłodsi uczestnicy i uczestniczki warsztatów zostaną współautorami i współautorkami projektu artystycznego realizowanego pod okiem Rafała Milacha, artysty i wykładowcy Filmówki.

prowadzi: Anna Ryń – studentka IV roku Realizacji Obrazu Filmowego i Fotografii w Szkole Filmowej im K. Kieślowskiego w Katowicach. Fotografka, autorka etiud filmowych oraz kolaży. Lubi pracować z dziećmi. W ramach współpracy z EgoFilm prowadzi warsztaty z animacji poklatkowej w całej Polsce. Prowadziła także zajęcia plastyczne w przedszkolu Gryfne w Katowicach.

więcej o projekcie fotograficznym „Nowe miasto. Nowe widzenie”

miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1
zapisy (liczba uczestników ograniczona do 15 osób): 887 450 212 (także SMSem), a.kura@muzeum.tychy.pl

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w wydarzeniu, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

• Papier, zdjęcia, nożyce. Tworzymy kolaż

Stary Magistrat
pl. Wolności 1

zwiedzanie wystawy czasowej (wstęp wolny):
wtorek–środa: 9.00–15.00
czwartek–sobota: 10.00–19.00

(płatność gotówką i kartą):
poniedziałek–środa: 8.00–16.00
czwartek–piątek: 8.00–19.00
sobota: 10.30–18.30
niedziela, święta: nieczynne

W 2024 roku nieczynne w dniach: 1–2 i 6 stycznia oraz 30 marca–1 kwietnia.

więcej informacji o sprzedaży online wydawnictw i gadżetów:
zamowienia@muzeum.tychy.pl