warsztaty

Piątek z księżniczkami

kameralne warsztaty plastyczne dla dziewczyn i kobiet towarzyszące wystawie „Księżniczki i dziewczyny”

13 VIII 2021, godz. 17.00-19.00

Punktem wyjścia warsztatów jest wystawa „Księżniczki i dziewczyny” oraz prezentowane na niej prace dwunastu współczesnych artystek, które na zaproszenie kuratorów wystawy – dr hab. Irmy Koziny i dr. Patryka Oczki – podjęły swoiście pojmowany dialog z historią, składając swoją twórczością hołd kobietom działającym na przemysłowym Górnym Śląsku w XIX i XX wieku.

Kim jest współczesna księżniczka? Na to pytanie odpowiedzą uczestniczki rozwojowoartystycznego spotkania. Te kameralne warsztaty kolażu portretowego przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą odkryć swój wewnętrzny potencjał i przyjemnie spędzić czas! Efektem będzie stworzenie autoportretu kreatywnej pracy plastycznej na bazie zdjęć.

 

więcej informacji o wystawie czasowej „Księżniczki i dziewczyny”

 

prowadzi: Paulina Niemczyk – malarka. Dyplom uzyskała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w 2017 roku. Zajmuje się malarstwem, tkaniną artystyczną, tworzeniem obiektów i instalacji, organizacją wystaw i projektów. Brała udział w ok. 50 wystawach i pokazach zbiorowych, na poziomie krajowym i międzynarodowym. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą. Obecnie jej obrazy można oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej Tichauer Art Gallery w Tychach. W maju 2021 roku podjęła współpracę z Muzeum Miejskim w Tychach, rozpoczynając serię działań nad autorskim projektem „Lacus”.

 

miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1
zapisy:
Paulina Niemczyk, tel. 606 711 588, e–mail: p.niemczyk@muzeum.tychy.pl
liczba uczestników ograniczona
wstęp wolny

 

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w warsztatach, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

Regulamin zwiedzania Muzeum Miejskiego w Tychach

Regulamin korzystania z oferty edukacyjnej Muzeum Miejskiego w Tychach

  • Piątek z księżniczkami