ogłoszenie

Pocztówki na dobre! (jutro)

30 IV 2020-17 V 2020-23.59

Muzeum Miejskie w Tychach dodaje otuchy – to limitowana seria pocztówek wydanych z myślą o osobach, które nie mogą odwiedzać Muzeum.

To pomysł na utrzymanie kontaktu z odbiorcami, do których nie docieramy przez internet, a także forma dodania otuchy tym, którzy w czasach pandemii są „na posterunku“ i nie pracują w trybie home office. Pocztówki „ku pokrzepieniu“ będą mogli znaleźć w swoich skrzynkach mieszkańcy niektórych tyskich bloków. Trafią też za pośrednictwem wolontariuszy do seniorów, pracowników lokalnych punktów sprzedaży, kierowców komunikacji miejskiej i medyków.

Chcemy wprowadzić nastrój nadziei i pogody ducha. Na czterech wzorach pocztówek znajdują się archiwalne zdjęcia z lat 60. i 70. XX wieku ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach, prezentujące letni wypoczynek w okolicach pomostu na Jeziorze Paprocańskim czy zabawy dzieci na przedszkolnym placu zabaw i w Parku Niedźwiadków. To wszystko uzupełnione inspirującymi cytatami z popularnych piosenek.

Na rewersie można przeczytać:
„Wszystkich nas zaskoczyła ta niespodziewana sytuacja i to, że nie możemy być ze sobą tak blisko jak wcześniej. Tęsknimy za naszymi gośćmi i przyjaciółmi – Ciebie też nam brakuje.
Przyjmij od nas pocztówkę na otuchę i słowa ku pokrzepieniu. Podziel się tą nadzieją ze swoimi bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Możesz też nam wirtualnie „pomachać”, dopisując na pocztówce, co Ci w duszy gra, potem robiąc zdjęcie z pocztówką i oznaczając nas w mediach społecznościowych: FB @MuzeumMiejskiewTychach / Instagram: @mmtychy lub wysyłając na promocja@muzeum.tychy.pl“

 


Dzieci na Niedźwiadkach, w grupie rzeźb plenerowych w Parku Niedźwiadków, lata 60. XX w., autor realizacji Augustyn Dyrda, autor fot. nieznany.

 


Rzeźbiarskie formy zabawowe z betonowych kręgów w Parku Niedźwiadków, lata 60. XX w. (obecnie nie istniejące). Nieznani autorzy realizacji przestrzennej i fotografii.

 


Plac zabaw na terenie Przedszkola nr 19 na osiedlu D, ok. 1972 r., autor fot. nieznany.

 


Pomost drewniany na Jeziorze Paprocańskim w Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany, ok. 1970 r., autor fot. nieznany.

  • Pocztówki na dobre! (jutro)