pokaz filmu

odwołane Radogol

pokaz filmu dokumentalnego Szymona Ratajczaka o Radosławie Gilewiczu

14 III 2024, godz. 18.00-20.00

Odwołujemy pokaz filmu z powodu nieobecności reżysera i pomysłodawcy filmu oraz jego bohatera. Wszystkich zainteresowanych i czekających na ten pokaz przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. O nowym, możliwym terminie pokazu, poinformujemy za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz strony internetowej Muzeum Miejskiego w Tychach. Film dokumentalny o sportowej drodze tyszanina Radosława Gilewicza, reprezentanta Polski, piłkarza m.in. GKS–u Tychy, Ruchu Chorzów, VfB Stuttgart, Tirolu Innsbruck i Austrii Wiedeń.

Film zawiera fragmenty wielu archiwalnych meczów z udziałem Radosława Gilewicza, a głos zabierają m.in. jego trenerzy i koledzy z boiska. Producentem filmu jest stacja Viaplay, w której Radosław Gilewicz jest ekspertem piłkarskim.

„Przy okazji długich rozmów o życiu i karierze zdałem sobie sprawę, że historia Radka jest jeszcze szerzej nieopowiedziana. Nie tylko młodsi widzowie nie pamiętają wszystkich jego sukcesów. Jestem niesamowicie szczęśliwy, że do naszego filmu udało się zaprosić znakomitą plejadę piłkarzy i trenerów, którzy znali Radka z boiska: selekcjonerów reprezentacji Polski, mistrza świata z reprezentacją Niemiec, gwiazdę NHL, a nawet całkiem niezłego skoczka narciarskiego (…). Spędziłem w archiwach całe dnie i myślę, że w połączeniu z pozostałymi elementami stworzyliśmy wspaniałą, sentymentalną podróż przez ostatnich 30 lat” – mówi Szymon Ratajczak, dziennikarz Viaplay oraz jednocześnie reżyser i pomysłodawca filmu „Radogol”.

miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1, Tychy
prowadzi: Piotr Zawadzki
tylko na zapisy: 515 717 430 (także SMSem), k.hajduk@tgs.tychy.pl

fot. Artur Pławski

Prosimy zapoznać się z regulaminami:

• odwołane Radogol

Stary Magistrat
pl. Wolności 1

zwiedzanie wystawy czasowej (wstęp wolny):
wtorek–środa: 9.00–15.00
czwartek–sobota: 10.00–19.00

(płatność gotówką i kartą):
poniedziałek–środa: 8.00–16.00
czwartek–piątek: 8.00–19.00
sobota: 10.30–18.30
niedziela, święta: nieczynne

W 2024 roku nieczynne w dniach: 1–2 i 6 stycznia oraz 30 marca–1 kwietnia.

więcej informacji o sprzedaży online wydawnictw i gadżetów:
zamowienia@muzeum.tychy.pl