ŚLADAMI EWANGELIKÓW NA ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ

Zapraszamy na wycieczkę

16 IX 2017, godz. 9.00-16.30

Wycieczka wpisuje się w cykl wydarzeń p.t. „Pod znakiem Róży”, które Muzeum zorganizuje we współpracy z Parafią Ewangelicko – Augsburską Apostołów Piotra i Pawła w Tychach z okazji Roku Reformacji.

O historii i architekturze kościołów ewangelickich na ziemi pszczyńskiej opowie dr Jerzy Gorzelik, historyk sztuki i wykładowca akademicki.

Na trasie wycieczki znajdą się kościół Apostołów Piotra i Pawła w Tychach, kościół św. Jana w Mikołowie, kościoły św. Wawrzyńca (obecnie kościół rzymskokatolicki) oraz Świętego Ducha w Orzeszu, kościół ewangelicko – augsburski w Pszczynie. Ostatnim punktem programu będą budynki dawnej Huty Paprockiej powstałej na przełomie XVII i XVIII wieku, rozbudowanej w drugiej połowie XVIII wieku za czasów panowania na ziemi pszczyńskiej rodu Anhaltów.

Zbiórka: godz. 9.00, przy kościele Apostołów Piotra i Pawła w Tychach (ul. Burschego 20); powrót planowany jest ok. godz. 16.30

Cena: 20 zł od osoby

Zapisy i wpłaty: Muzeum Miejskie w Tychach – pl. Wolności 1 lub ul. Katowicka 9

Informacji udzielają:

Agnieszka Ociepa – Weiss – tel. 32 327 18 20 – 21, wew. 30; e-mail: a.ociepa@muzeum.tychy.pl

Joanna Kucz – Pieczka – tel. 32 327 18 20 – 21, wew. 25; e-mail: j.kucz@muzeum.tychy.pl

Ramowy program wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora

Na zdjęciu: kościół św. Jana w Mikołowie

• ŚLADAMI EWANGELIKÓW NA ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ