Srebrne polonistki, czyli jak tyszanki grają w piłkę

spotkanie

18 VI 2024, godz. 18.00-20.00

Kolejne spotkanie w Tyskiej Galerii Sportu to rozmowa z prezeską klubu, szkoleniowcami i piłkarkami Polonii Tychy, które (drużyna dziewcząt do lat 15) w marcu 2024 roku zdobyły wicemistrzostwo Polski w futsalu, czyli halowej odmianie gry w piłkę nożną.
  1. Sukcesy młodych piłkarek klubu Polonia Tychy
  2. O czym porozmawiamy z goścmi spotkania?
  3. Do kogo skierowane jest spotkanie?
  4. Szczegóły (miejsce, goście, kto prowadzi, zapisy i wstęp)
  5. Regulaminy (zasady uczestnictwa)

Sukcesy młodych piłkarek klubu Polonia Tychy

Polonia Tychy nie jest klubem specjalizującym się w futsalu, a jej zawodniczki sporadycznie trenują w hali. Mimo to, tyszanki w pokonanym polu zostawiły bardziej doświadczone zespoły. W Tychach rośnie kolejne pokolenie utalentowanych piłkarek. Polonia walczy również o powrót do Centralnej Ligi Juniorek na dużych boiskach, a jej zawodniczki są powoływane do młodzieżowej reprezentacji Polski.

O czym porozmawiamy z goścmi spotkania?

Gośćmi spotkania będą piłkarki Polonii Tychy – rewelacyjne wicemistrzynie Polski, prezeska klubu Dagmara Lach oraz kadra szkoleniowa: Laura Płoskonka, Adam Chomka, Dariusz Grzesik i Paweł Kuś. Porozmawiamy o fenomenie Polonii, drodze do wicemistrzostwa kraju oraz rozwoju kobiecej piłki nożnej w Polsce i Tychach.

Do kogo skierowane jest spotkanie?

To spotkanie dla dziewcząt, które chciałyby spróbować sił w piłce nożnej oraz ich rodziców.

Szczegóły (miejsce, goście, kto prowadzi, zapisy i wstęp)

miejsce: Tyska Galeria Sportu, ul. Edukacji 7
goście: Dagmara Lach (prezeska), Laura Płoskonka, Adam Chomka, Dariusz Grzesik, Paweł Kuś (szkoleniowcy) i piłkarki Polonii Tychy
prowadzi: Piotr Zawadzki
zapisy: 515 717 430 (także SMSem), k.hajduk@tgs.tychy.pl
wstęp wolny

fot. Bartosz Stasicki

Regulaminy (zasady uczestnictwa)

Prosimy zapoznać się z regulaminami:

Regulamin zwiedzania Muzeum Miejskiego w Tychach

Regulamin korzystania z oferty edukacyjnej Muzeum Miejskiego w Tychach

• Srebrne polonistki, czyli jak tyszanki grają w piłkę

Tyska Galeria Sportu
ul. Edukacji 7

zwiedzanie wystawy stałej (wstęp wolny):
wtorek–piątek: 10.00–16.00
oraz w trakcie trwania meczów na stadionie
niedziela, poniedziałek, święta: nieczynne

sprzedaż wydawnictw i gadżetów
(płatność gotówką i kartą)

W 2024 roku nieczynna w dniach: 1–2 i 6 stycznia, 30 marca–1 kwietnia oraz 1–6 i 30 maja.