Mozaika górnośląska

odwołane Wokół paprocańskiej Madonny z Dzieciątkiem

Z „zapisków" konserwatorskich Agnieszki Niemczyk-Janik – z cyklu „Mozaika górnośląska”

25 III 2020, godz. 18.00-20.00

W związku z sytuacją związaną z wirusem SARS-CoV-2, decyzją Prezesa Rady Ministrów oraz komunikatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o ograniczeniu działalności wszystkich instytucji kultury od czwartku, 12 marca 2020 roku, do odwołania, w porozumieniu z Prezydentem Miasta Tychy, odwołujemy spotkanie. Wszystkich zainteresowanych przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. O nowym terminie spotkania poinformujemy niebawem za pośrednictwem strony internetowej oraz mediów społecznościowych. Kolejna odsłona cyklu „Mozaika górnośląska” to spotkanie towarzyszące wystawie „Z piaskowca i z marmuru. Dzieła mistrza Pokornego”.

Rzeźba Madonny z Dzieciątkiem jest jedną z bohaterek wystawy „Z piaskowca i z marmuru. Dzieła mistrza Pokornego”. Ta figura autorstwa Karla/Karola Pokornego to fragment obiektu z 1893 roku z Paprocan. Została zdjęta z cokołu przy budującym się kościele świętych Franciszka i Klary. Jej odnowienia i konserwacji podjęła się Agnieszka Niemczyk-Janik, malarka i konserwator zabytków, a prywatnie córka architekta Stanisława Niemczyka. Jakie tajemnice odkryła, przeprowadzając renowację? O tym opowie na najbliższym spotkaniu z cyklu „Mozaika górnośląska”.

więcej o wystawie czasowej „Z piaskowca i z marmuru. Dzieła mistrza Pokornego”

więcej o warsztatach „W ślad za… – zostań badaczem kamiennych inskrypcji” towarzyszących wystawie czasowej „Z piaskowca i z marmuru. Dzieła mistrza Pokornego”

prowadzi: Irena Kontny
miejsce:
Stary Magistrat, pl. Wolności 1

• odwołane Wokół paprocańskiej Madonny z Dzieciątkiem

Stary Magistrat
pl. Wolności 1

zwiedzanie wystawy czasowej (wstęp wolny):
wtorek–środa: 9.00–15.00
czwartek–sobota: 10.00–19.00

(płatność gotówką i kartą):
poniedziałek–środa: 8.00–16.00
czwartek–piątek: 8.00–19.00
sobota: 10.30–18.30
niedziela, święta: nieczynne

W 2024 roku nieczynne w dniach: 1–2 i 6 stycznia, 30 marca–1 kwietnia oraz 1–5 maja.

więcej informacji o sprzedaży online wydawnictw i gadżetów:
zamowienia@muzeum.tychy.pl