Program „Spójnik!”

Zioła i rośliny lecznicze wokół nas – jak je wykorzystać?

warsztaty ziołowe ze Studiem Zielarskim Agawa

27 IX 2024, godz. 17.00-18.30

Siódme spotkanie nowego cyklu działań sąsiedzkich wokół miejskiego ogrodnictwa. Przygotowujemy wspólnie i współprowadzimy ogólnodostępny otwarty ogród społeczny.
  1. Co czeka podczas siódmego spotkania wokół ogrodu społecznego „Zegrōdka w kastlikach”?
  2. Kto może dołączyć do działań wokół ogrodu społecznego „Zegrōdka w kastlikach”?
  3. Więcej informacji o tyskim Studio Zielarskim Agawa
  4. Szczegóły (miejsce, kto prowadzi, zapisy i wstęp)
  5. Regulaminy (zasady uczestnictwa)

Śląska nazwa „Zegrōdka w kastlikach” oznacza ogródek w drewnianych skrzynkach. Podczas siódmego spotkania czekają warsztaty ziołowe, które poprowadzą osoby związane z niedawno otwartym w Tychach Studiem Zielarskim Agawa. To doskonała okazja, żeby dowiedzieć się, jakie zioła i rośliny lecznicze rosną wokół nas oraz jak wykorzystać je, na zdrowie. Przekonamy się, że w Tychach i okolicach można spotkać wiele roślin i ziół o wyjątkowo dobroczynnym działaniu na nasz organizm. Prowadzące z tyskiego Studia Zielarskiego Agawa opowiedzą o szczegółowym przeznaczeniu i wpływie na zdrowie tych roślin i ziół, które była szansa poznać podczas spacerów ziołowych; nauczą też, jak przygotowywać pyszne napary, łączące skuteczność i smak.

Kto może dołączyć do działań wokół ogrodu społecznego „Zegrōdka w kastlikach”?

Zachęcamy do uczestnictwa mieszkanki i mieszkańców Tychów w każdym wieku, także tych najmłodszych – zawsze doceniamy rodzinne, przyjacielskie i międzypokoleniowe więzi. Liczymy również na członkinie i członków najbliższej, dzielnicowej i osiedlowych, społeczności ze Starych Tychów, osiedli A i B. To okazja, żeby mieć sprawczość i wpływ na ostateczny kształt okolicznej oazy zieleni – miejsca przyjemnego, bezpiecznego i dostępnego dla każdej i każdego.

Wydarzenie odbywa się w ramach programu „Spójnik!”, który jest częścią starań Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Zrealizowano z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. www.katowicegzm2029.eu

organizator:
Muzeum Miejskie w Tychach

partner:
Fundacja Otwarta Przestrzeń Mysłowice

współpraca:
Studio Zielarskie Agawa

Więcej informacji o tyskim Studio Zielarskim Agawa

Studio Zielarskie Agawa, mieszczące się w Tychach przy ul. gen. St. Grota Roweckiego 54, to szczególne miejsce. Łączy naukę z naturą i tradycją, tworząc wyjątkową przestrzeń dla zdrowia i dobrego samopoczucia. To druga lokalizacja największej na Śląsku zielarni – ta w Rudzie Śląskiej, pod nazwą „U Gwoździkowej”, funkcjonuje od 2013 roku, ciesząc się sympatią i zaufaniem klientek i klientów. Tyski punkt nawiązuje do kultowego miejsca, doskonale kojarzonego przez tyszanki i tyszan, czyli kawiarni Agawa. Można tu znaleźć niespotykany w Polsce asortyment aż 7 tysięcy produktów z całego świata, wśród których też naturalne kosmetyki od lokalnych wytwórców oraz np. produkty bezglutenowe, bezlaktozowe i dla osób z nietolerancją pokarmową, czy suplementy dla psów i kotów. Doświadczony zespół pod kierownictwem dr n. farm. Wiolety Kobieli-Dudek tworzą cztery profesjonalne zielarki z wieloletnim doświadczeniem w branży. Specjalizują się w: fitoterapii, naturoterapii, terapii żywieniowej, irydologii, recall healingu (holistycznym podejściu do ciała i psychiki), pszczelarstwie, medytacji i medycynie ludowej.

Szczegóły (miejsce, kto prowadzi, zapisy i wstęp)

miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1, Tychy
prowadzi: Studio Zielarskie Agawa
uwaga! limit miejsc został wyczerpany – zapisy tylko na listę rezerwową
zapisy (liczba uczestniczek i uczestników ograniczona):
887 450 212 (także SMSem), g.oleksy@muzeum.tychy.pl

Regulaminy (zasady uczestnictwa)

Prosimy zapoznać się z regulaminami:

• Zioła i rośliny lecznicze wokół nas – jak je wykorzystać?

Stary Magistrat
pl. Wolności 1

zwiedzanie wystawy czasowej (wstęp wolny):
od 20 września 2024 roku

(płatność gotówką i kartą):
poniedziałek–piątek: 8.00–16.00
sobota, niedziela, święta: nieczynne

W 2024 roku nieczynne w dniach: 1–2 i 6 stycznia, 30 marca–1 kwietnia, a także 1–3, 5 i 30 maja oraz 15 sierpnia.

więcej informacji o sprzedaży online wydawnictw i gadżetów:
zamowienia@muzeum.tychy.pl