Paprocany. Dawna wieś, obecnie dzielnica miasta

11 IX 2023-31 XII 2024-20.00

Prezentuje fotografie dokumentujące zmieniający się charakter zabudowy Paprocan w XX i XXI wieku.

Przybliża historię Huty Paprockiej i utworzonego sztucznie Jeziora Paprocańskiego oraz szkoły i niewielkiego kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w centrum wsi. Pokazuje Ośrodek Wypoczynkowy utworzony nad Jeziorem Paprocańskim w latach 60. XX wieku, modernizowany w latach późniejszych. Zwraca uwagę, jak z dawnej wsi Paprocany stały się dzielnicą miasta pełniącą funkcję ośrodka rekreacyjnego, sportowego i kulturalnego.

fotografie i pocztówki ze zbiorów: Muzeum Miejskiego w Tychach oraz prywatnych

przygotowanie: Barbara Kopia
projekt graficzny: Agnieszka Czyżewska

czas trwania: 11.09.2023–31.12.2024