warsztaty rodzinne

Dziecięcy taszyzm

rodzinne warsztaty plastyczne towarzyszące wystawie „Raz widziałem przy niedzieli rybki srebrne trzy w kąpieli... W świecie ilustracji i rzeźb Józefa Wilkonia”

8 VII 2020-26 IX 2020-19.00

Kogo możemy nazwać podniebnymi przyjaciółmi? Skąd u gila czerwony brzuszek? Jaki ptak nazywany jest „świętym ptakiem”? Podczas wspólnie spędzonego czasu najmłodsi z pewnością znajdą odpowiedzi na te pytania.

Po obejrzeniu wystawy i dokładnym przyjrzeniu się ptasim ilustracjom oraz kapliczkom poznają gatunki ptaków, ciekawostki o nich, a także dowiedzą się, skąd u ptaków barwne upierzenie. Dowiedzą się, skąd u Mistrza Józefa Wilkonia zamiłowanie właśnie do ptaszków i zwrócą szczególną uwagę na „świętego ptaka”. W części plastycznej wcielą się w rolę artysty i podejmą próbę malarskiego wykonania szczególnie wytwornego ptasiego gatunku. Posłuży temu technika „mokre na mokrym”, która jest odpowiednikiem taszyzmu – kierunku malarskiego.

więcej o wystawie czasowej „Raz widziałem przy niedzieli rybki srebrne trzy w kąpieli… W świecie ilustracji i rzeźb Józefa Wilkonia”

prowadzi: Agata Berger–Połomska
liczba uczestników: do 10 osób
data: ustalona indywidualnie z uczestnikami
czas trwania:
ok. 1 godzina
miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1, Tychy
zapisy: Agata Berger–Połomska, tel. 32 327 18 20–21, wew. 24, e-mail: a.berger@muzeum.tychy.pl

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w warsztatach, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

• Dziecięcy taszyzm

Stary Magistrat
pl. Wolności 1

zwiedzanie wystawy czasowej (wstęp wolny):
wtorek–środa: 9.00–15.00
czwartek–sobota: 10.00–19.00

(płatność gotówką i kartą):
poniedziałek–środa: 8.00–16.00
czwartek–piątek: 8.00–19.00
sobota: 10.30–18.30
niedziela, święta: nieczynne

W 2024 roku nieczynne w dniach: 1–2 i 6 stycznia oraz 30 marca–1 kwietnia.

więcej informacji o sprzedaży online wydawnictw i gadżetów:
zamowienia@muzeum.tychy.pl