Kolej na Muzea

1 V 2019-30 IX 2019

Od maja do końca września 2019 roku z biletem Kolei Śląskich można zwiedzać wybrane muzea i galerie w niższej cenie lub całkowicie za darmo. Wsród nich znajduje się również nasze Muzeum Miejskie oraz Tyska Galeria Sportu, gdzie serdecznie Państwa zapraszamy na kolejną edycję Tyskiej Nocy Muzealnej, a także na inne wydarzenia organizowane przez nas przez cały czas trwania akcji.

Pomysł na połączenie oferty muzealnej z biletem kolejowym narodził się w 2017 roku. Wówczas Koleje Śląskie wspólnie z Muzeum Śląskim uruchomiły akcję „Kolej na Muzeum”, dzięki której można było korzystać z oferty muzealnej w niższej cenie. Trzecia odsłona akcji jest dla nas wyjątkowo ważna, ponieważ cały rok 2019 obchodzimy pod znakiem kultury.

Do końca maja będą mogli Państwo podziwiać u nas wystawę autorstwa Patryka Oczki „Tychy – sacrum w mieście socjalistycznym”.

• Kolej na Muzea