Mozaika Górnośląska

14 VI 2018, godz. 18.00-19.30

Ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu poświęcone będzie promocji najnowszego wydania kwartalnika "Fabryka Silesia", w którym opublikowano artykuły poruszające tematy związane z Tychami oraz historyczną ziemią pszczyńską. Zapraszamy do Starego Magistratu (pl. Wolności 1). Wstęp jest wolny.

Rozmowę poprowadzi Bogdan Prejs, dziennikarz i znawca Tychów, a jego gośćmi będą Krzysztof Karwat, redaktor naczelny Fabryki Silesia, oraz dr hab. prof. UŚ Zbigniew Kadłubek, filolog i regionalista.

Będzie to dziewiąte już spotkanie w ramach cyklu historycznego Mozaika Górnośląska, zainaugurowanego przez Muzeum Miejskie w Tychach we wrześniu 2017 roku.

Podczas spotkań ze znawcami regionu, naukowcami, pasjonatami różnych dziedzin poruszane są tematy skupione wokół historii, kultury, tradycji i zwyczajów, a nade wszystko mieszkańców Górnego Śląska, ich pasji, zainteresowań i twórczości.

• Mozaika Górnośląska