Mozaika Górnośląska

Spotkanie nr 13: O kosmicznej architekturze

17 I 2019, godz. 18.00-19.30

Osiągnięcia ludzkości w poznawaniu kosmosu i fascynacja wszechświatem odegrały ważną rolę w architekturze polskiej w latach 50., 60. i 70. XX  wieku. W Katowicach najlepszym przykładem jest Spodek – hala widowiskowo-sportowa, obiekt wyjątkowy w skali krajowej.

O tym jaki wpływ miała eksploracja kosmosu na dzieła architektów na Górnym Śląsku opowiedzą dr inż. arch. Ryszard Nakonieczny i Marcin Zasada.

Podczas spotkania pokazany zostanie film Archikosmos, którego autorami są Marcin Zasada i Marcin Nowak.

Prowadzenie: Marek Piechniczek

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Tyskiej Galerii Sportu – Oddziale Muzeum Miejskiego w Tychach, przy ul. Edukacji 7.

Wstęp jest wolny.

Fot. Stanisław Gadomski, 1979 r. Zbiory MMTy