O tyskich osobliwościach i nie tylko

23 XI 2017, godz. 18.00-20.00

Kim był Stefan Krynicki? Jakie pokrewieństwo łączyło jego żonę z Prezydentem Ignacym Mościckim? Jakie były losy rodziny Krynickich po śmierci Stefana?

O tym i wielu innych ciekawostkach na temat historii Tychów z historykami Elżbietą i Piotrem Matuszek z Archiwum Państwowego w Katowicach oraz z Bogdanem Prejsem, dziennikarzem, autorem książki Dawno temu w Starych Tychach rozmawiać będzie Marek Piechniczek, dziennikarz , rodowity tyszanin.

Będzie to trzecie spotkanie w ramach nowego cyklu historycznego Mozaika Górnośląska, którego gośćmi są znawcy regionu, naukowcy, pasjonaci różnych dziedzin. Poruszymy tematy skupione wokół historii, kultury, tradycji i zwyczajów, a nade wszystko mieszkańców Górnego Śląska, ich pasji, zainteresowań i twórczości.

Wstęp jest wolny. Zapraszamy do siedziby Muzeum w Starym Magistracie (pl. Wolności 1).

Na zdjęciu: Stefan Krynicki (drugi od lewej) wraz z małżonką Anną na polowaniu z udziałem Prezydenta Ignacego Mościckiego (pierwszy od lewej), okres międzywojenny. Zdjęcie z archiwum rodzinnego Agaty Moroń.

• O tyskich osobliwościach i nie tylko