Oprowadzanie kuratorskie

12 I 2019, godz. 12.00-13.00

Zapraszamy na spotkanie z historykiem sztuki Patrykiem Oczko, który oprowadzi po wystawie "Tychy - sacrum w mieście socjalistycznym".
Wystawa prezentuje obiekty sakralne zaprojektowane w okresie wielkiej budowy miasta (1951-1989) oraz te istniejące już wcześniej – starotyski kościół p.w. Marii Magdaleny i świątynie, które znalazły się na obszarze Tychów w związku z rozszerzaniem granic administracyjnych.

Na ekspozycję składają się modele najciekawszych kościołów, projekty architektoniczne, fotografie archiwalne oraz współczesne – wykonane z ziemi i z powietrza. Zestawienie to uwidacznia zmiany jakie zaszły w ramach samych obiektów oraz w ich kontekście przestrzennym, dając równocześnie możliwość refleksji nad teraźniejszością.

Wstęp na wystawę i oprowadzanie kuratorskie jest wolny.

• Oprowadzanie kuratorskie