Wydarzenie

Silesia Incognita 2018

Rusza trzecia edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie

8 I 2018-15 III 2018

Muzeum Miejskie w Tychach oraz Szkoła Podstawowa nr 37 w Tychach zapraszają uczniów klas piątych, szóstych i siódmych szkół podstawowych oraz uczniów oddziałów gimnazjalnych do udziału w trzeciej edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie "Silesia Incognita". Nagroda główna to wyjazd zwycięskiej drużyny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, ufundowany przez Patrona Honorowego Konkursu - Posła do Parlamentu Europejskiego Marka Plurę. Patronem Merytorycznym Konkursu jest Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "Wojewódzki Ośrodek Metodyczny".

Konkurs ma na celu budzenie zainteresowania młodzieży dziejami i kulturą własnego regionu, zachęcanie do dalszych samodzielnych poszukiwań, upowszechnianie wiedzy na temat historii i kultury Śląska, jak również przedstawienie nowoczesnych metod prezentowania dziedzictwa regionalnego i podnoszenie umiejętności uczniów związanych z wykorzystaniem nowych technologii, znajdowania, selekcji i prezentacji informacji.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zapoznać się z regulaminem oraz materiałami pomocniczymi, przygotować prezentację multimedialną, przesłać ją na adres Organizatora i wziąć udział w rozgrywkach finałowych.
W konkursie biorą udział dwuosobowe drużyny. Jeden nauczyciel może być opiekunem więcej niż jednej drużyny.

Termin nadsyłania zgłoszeń wraz z prezentacjami mija 15 marca 2018 roku. Finał konkursu odbędzie się 6 kwietnia 2018 roku w Tyskiej Galerii Sportu – Oddziale Muzeum Miejskiego w Tychach.

Nadesłane na konkurs prace oceni jury w składzie: historyk sztuki Aleksandra Gorzelik (wojewódzki konsultant metodyczny ds. Edukacji regionalnej przy Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM”), historyk Michał Dzióbek (przewodnik, Muzeum Historii Katowic), etnolog Klaudia Roksela („Gryfnie” w Katowicach) oraz kulturoznawca i regionalista Aleksander Uszok (działacz, społecznik, Miejski Dom Kultury „Południe” w Murckach).

 

Regulamin konkursu i materiały do pobrania są dostępne pod tymi linkami:

 

https://docs.google.com/document/d/14zKqgl0stwneq-wD8nMa_QQp-5doZwFcf1MfrE4cT2c/edit?usp=sharing

https://docs.google.com/document/d/1X7kjGy_SD14sEsjrMLk511M-uh-HHMFwBK4oCVXqXNg/edit?usp=sharing

 

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita”

Organizatorzy
Muzeum Miejskie w Tychach
Szkoła Podstawowa nr 37 im. K. Makuszyńskiego w Tychach

Patronat honorowy
Poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Plura

Patronat merytoryczny
Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Katowicach

Ważne terminy
15 marca 2018 roku – termin nadsyłania zgłoszeń wraz z prezentacjami
6 kwietnia 2018 roku, Tyska Galeria Sportu – finał konkursu


Warning: getimagesize() [function.getimagesize]: Filename cannot be empty in /alt/home/webmaster.info-partner/html/test_muzeum/wp-content/themes/mmtychy/mmtychy-post.php on line 169
  • Silesia Incognita 2018