Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita”

5 XII 2016-6 II 2017

Mamy szczęście, mieszkamy na Śląsku! W regionie o niezwykłej kulturze i pasjonującej historii. Niestety, z jakichś przyczyn pozostają one nieznane dużej liczbie śląskich uczniów. A szkoda, bo na naszej ziemi żyły postaci tak fascynujące jak Karol Godula, nasza patronka święta Jadwiga czy genialny piłkarz Ernest Wilimowski.

Wiedzę o  Małej Ojczyźnie przybliży zapewne Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita”, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 37 w Tychach. W tym roku w organizację przedsięwzięcia włączyło się także Muzeum Miejskie w Tychach.
Konkurs adresowany jest do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych oraz pierwszych i drugich klas gimnazjów.
Patronem merytorycznym konkursu jest Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Katowicach.
Ma na celu budzenie zainteresowania młodzieży dziejami i kulturą własnego regionu, zachęcanie do dalszych samodzielnych poszukiwań, upowszechnianie wiedzy na temat historii i kultury Śląska, jak również demonstrowanie nowoczesnych metod prezentowania dziedzictwa regionalnego i podnoszenie umiejętności uczniów związanych z wykorzystaniem nowych technologii, znajdowania, selekcji i prezentacji informacji.
Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zapoznać się z regulaminem oraz materiałami pomocniczymi, przygotować prezentację multimedialną, przesłać ją na adres organizatora i wziąć udział w rozgrywkach finałowych.
Termin nadsyłania zgłoszeń wraz z prezentacjami mija 3 lutego 2017 roku. Finał konkursu planowany jest na marzec 2017 roku.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita”

Muzeum Miejskie w Tychach
Szkoła Podstawowa nr 37 im. K. Makuszyńskiego w Tychach

Patron merytoryczny
Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Katowicach

Dziennik Zachodni

Ważne terminy
3 lutego 2017 roku – termin nadsyłania zgłoszeń wraz z prezentacjami.
Marzec 2017 roku – finał konkursu

Materiały do pobrania

• Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita”