zajęcia edukacyjne

zawieszone Sprawny do Pracy i Obrony. Młody człowiek na zimnej wojnie

zajęcia edukacyjne towarzyszące wystawie „To idzie młodość. Życie sportowe na placu budowy socjalizmu”

20 X 2020-16 I 2021-19.00

W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa związanych ze stanem epidemii (czasowe zamknięcie instytucji kultury dla publiczności od soboty, 7 listopada 2020 roku, do niedzieli, 29 listopada 2020 roku), zawieszamy zajęcia edukacyjne. Wszystkich zainteresowanych przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. O odwieszeniu będziemy informować na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej oraz mediów społecznościowych. Rywalizacja na boisku osiedlowym i szkolnym, rywalizacja bloku zachodniego i wschodniego – czy mają ze sobą coś wspólnego? Zimna wojna miała swoje odbicie niemal w każdej dziedzinie życia, w tym także w sporcie – wszak siła i tężyzna fizyczna, a przede wszystkim sport wyrabiały siłę woli, odwagę oraz przygotowywały do pracy i obrony kraju.

Wśród sportowców – profesjonalistów i amatorów – w tym propagandowym kulcie ciała i tężyzny fizycznej, znika jakże istotna grupa – osoby niepełnosprawne, dla których nie przewidziano miejsca w sporcie.

Zajęcia edukacyjne dla uczniów VII i VIII klas szkoły podstawowej oraz uczniów szkół średnich, w oparciu o wystawę „To idzie młodość. Życie sportowe na placu budowy socjalizmu” i prezentowane na niej eksponaty, będą okazją do rozmowy o realiach życia w socjalistycznej Polsce oraz o mechanizmach propagandy i jej wpływie na codzienność Polaków.

więcej informacji o wystawie czasowej „To idzie młodość. Życie sportowe na placu budowy socjalizmu”

prowadzą: Agata Berger–Połomska, Anna Kura
liczba uczestników: do 12 osób
data: ustalona indywidualnie z uczestnikami
czas trwania: ok. 1 godzina
miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1, Tychy
zapisy:
Agata Berger–Połomska, Anna Kura, tel. 32 327 18 20–22, wew. 24, e–mail: a.berger@muzeum.tychy.pl, a.kura@muzeum.tychy.pl

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

• zawieszone Sprawny do Pracy i Obrony. Młody człowiek na zimnej wojnie

Stary Magistrat
pl. Wolności 1

zwiedzanie wystawy czasowej (wstęp wolny):
wtorek–środa: 9.00–15.00
czwartek–sobota: 10.00–19.00

(płatność gotówką i kartą):
poniedziałek–środa: 8.00–16.00
czwartek–piątek: 8.00–19.00
sobota: 10.30–18.30
niedziela, święta: nieczynne

W 2024 roku nieczynne w dniach: 1–2 i 6 stycznia oraz 30 marca–1 kwietnia.

więcej informacji o sprzedaży online wydawnictw i gadżetów:
zamowienia@muzeum.tychy.pl