ABC – Architektura Bliżej Ciebie

Tyskie krzyżówki dla młodszych i starszych

29 V 2020-26 VI 2020

Z okazji Dnia Dziecka oddajemy w ręce, zarówno tych młodszych, jak nieco bardziej dorosłych dzieci, krzyżówki. To propozycja, która zachęci najmłodszych (i nie tylko!) do zgłębienia wiedzy o tyskich zakamarkach – co fascynuje i zachwyca w historii miejsc: tym, co kryje się na ulicach, na podwórkach pomiędzy budynkami, ale i na fasadach budynków. Krzyżówki można rozwiązywać nie tylko w domowym zaciszu. Być może skłonią, żeby odwiedzić te miejsca na mapie Tychów, które pojawiają się w hasłach krzyżówki.

Trzy krzyżówkowe propozycje dla młodszych nawiązują do warsztatów i zajęć z oferty edukacyjnej Muzeum Miejskiego w Tychach.

„Co to jest muzeum?”
Z tej krzyżówki można dowiedzieć się o podstawach działania i roli muzeum. Mamy nadzieję, że zachęci do wizyt w Muzeum Miejskim w Tychach.

„Mozaika – piękno całości z różności”
W tej krzyżówce zapraszamy do wejścia w głąb świata kolorowej mozaiki, z pracami tyskimi na pierwszym planie.

„Śladami tyskiego street artu”
Ta krzyżówka przybliża szlak sztuki, zawierający m. in. dzieła młodych tyszan, biorących udział w projekcie „Mazaika – śladami tyskiego street artu”, a tam czekają malowidła ścienne, mozaiki, rzeźby i inne elementy sprawiające, że otaczająca przestrzeń publiczna jest tak ciekawa!

Z kolei dwie krzyżówkowe propozycje dla starszych nawiązują do wirtualnej mapy-archiwum ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach „ABC – Architektura Bliżej Ciebie” , zawierającej bogate zbiory fotografii Miasta Tychy z lat 1951–1989.

„ABC – Architektura Bliżej Ciebie” – krzyżówka nr 1

„ABC – Architektura Bliżej Ciebie” – krzyżówka nr 2

A po rozwiązaniu krzyżówki, dajcie nam znać, czy udało się rozszyfrować hasło! Chętnie zobaczymy Wasze krzyżówki – oznaczajcie nas w mediach społecznościowych: FB @MuzeumMiejskiewTychach / Instagram: @mmtychy lub wysyłajcie na promocja@muzeum.tychy.pl

• Tyskie krzyżówki dla młodszych i starszych